Zadanie pn. Dydaktyczna inicjatywa doskonałości w 2022 r.

Zadanie pn. Dydaktyczna inicjatywa doskonałości w 2022 r.

Zadanie finansowane z budżetu państwa – zwiększenie subwencji przyznanej w 2022 r.
Zadanie pn. Dydaktyczna inicjatywa doskonałości w 2022 r.

Wartość dofinansowania:
1 000 000 zł.
Całkowita wartość zadania:
1 000 000 zł.

Opis zadania

Głównym celem przedsięwzięcia  jest podwyższenie jakości kształcenia w ANS w Pile poprzez następujące działania:

1. Rozwój infrastruktury dydaktycznej poprzez przekształcanie sal na pracownie specjalistyczne:

Cel, któremu służy: poszarzenie zakresu zajęć praktycznych poprzez wyposażenie w sprzęt specjalistyczny pracowni  oraz zwiększenie ilości prowadzonych zajęć dydaktycznych w formie laboratoriów i projektów w sytuacji zbliżonej do rzeczywistych warunków

1. w Pracowni Fotograficznej przy Katedrze Kryminalistyki,

2. w Pracowni symulacji medycznej Zaawansowanych czynności resuscytacyjnych dla Ratownictwa Medycznego,

3. w Pracowni edukacji terapeutycznej przy Katedrze Pedagogiki.

Opis planowanego rezultatu:  Nabycie przez studentów umiejętności korzystania z nowoczesnych urządzeń stosowanych w praktyce, doskonalenie kompetencji.

Kierunki: Kryminalistyka z Kryminologią, Ratownictwo Medyczne, Pedagogika.

2. Stworzenie stanowiska do zająć interdyscyplinarnych studentów Pielęgniarstwa, Ratownictwa Medycznego i Fizjoterapii nieobjętych programem studiów.

Cel, któremu służy: Wzbogacenie nauki zawodów medycznych o dodatkowe zajęcia prowadzone metodą symulacji z uwzględnieniem tematyki z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego , fizjoterapii, położnictwa i badania fizykalnego.

Opis planowanego rezultatu:  Wzmocnienie współpracy między różnymi specjalizacjami w warunkach szpitalnych, nauka pracy zespołowej.

Kierunki: Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, Ratownictwo Medyczne.

3. Promocja absolwentów kierunków praktycznych na ogólnopolskim rynku pracy.

Cel, któremu służy: Wypromowanie absolwentów na ogólnopolskim rynku pracy dzięki wyjazdowi na XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG i zaprezentowanie na nich prac inżynierskich studentów Inżynierii Mechanicznej, nakręcenie spotu promującego absolwentów kierunków technicznych oraz filmiku promującego zawód pielęgniarki w języku angielskim.

Opis planowanego rezultatu: Wzmocnienie współpracy z lokalnymi i nie tylko firmami dającymi możliwość poszerzenia wiedzy praktycznej w formie praktyk i studiów dualnych w lokalnych firmach, co w dalszym etapie pozwoli na pozyskanie godnych ofert pracy.

Kierunki: Mechanika i Budowa Maszyn, Elektrotechnika, Budownictwo, Transport, Pielęgniarstwo.

4. Organizacja wyjazdów studyjnych i szkoleń dla studentów kierunków technicznych.

Cel, któremu służy: Wyjazdy do firm prowadzących działalność o tematyce pokrewnej z kształceniem naszych studentów, szkolenia podwyższające kwalifikacje zawodowe. Zapoznanie absolwentów z procedurą zgłaszania w Urzędzie Patentowym rozwiązań technicznych wykorzystanych w pracy inżynierskiej w celu korzystania z wynalazków będących przedmiotem patentu w celu poprawy jakości kształcenia poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii podczas zajęć laboratoryjnych oraz podniesienie rangi  absolwentów naszej Uczelni na ogólnopolskim rynku pracy.

Opis planowanego rezultatu:  Podwyższenie wiedzy praktycznej studentów, uzyskanie kwalifikacji, certyfikatów, uprawnień w czasie realizacji toku studiów. Absolwenci zdobędą wiedzę w zakresie zgłaszania swojej innowacyjnej pracy inżynierskiej w Urzędzie Patentowym a Uczelnia będzie miała możliwość wdrożenia innowacyjnych rozwiązań podczas zajęć praktycznych ze studentami kierunków inżynierskich.

Kierunki: Mechanika i Budowa Maszyn, Transport

5. Szkolenia i kursy specjalistyczne dla kadry naukowo-dydaktycznej i instruktorów

Cel, któremu służy: Poszerzenie kompetencji dydaktyczno-zawodowych nauczycieli w zakresie metod i sposobów pracy ze studentami w celu poprawy atrakcyjności zajęć poprzez wykorzystanie najnowszego sprzętu i innowacyjnych metod nauczania. Pracownicy podejmujący się szkoleń  zobowiązani są do prowadzenia zajęć zgodnych z ich tematyką.

Opis planowanego rezultatu:  Podniesienie jakości kształcenia na wszystkich kierunkach studiów

Kierunki: Ekonomia, Mechanika i Budowa Maszyn, Elektrotechnika, Budownictwo, Transport, Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne, Fizjoterapia, Filologia, Kryminalistyka, Pedagogika, Praca Socjalna.

6. Wsparcie techniczne kształcenia praktycznego

Cel, któremu służy: Wzmocnienie funkcjonowania kształcenia praktycznego poprzez zakup oprogramowania do branżowych symulacji biznesowych i analizy zdarzeń drogowych, zakup monitorów interaktywnych do pracowni specjalistycznych, legalizacje urządzeń do zajęć praktycznych.

Opis planowanego rezultatu:  Wysoka jakość kształcenia praktycznego

Kierunki: Ekonomia, Transport, Ratownictwo Medyczne, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, Kosmetologia, Kryminalistyka z Kryminologią.

7. Poszerzenie kadry dydaktycznej Uczelni w związku z rozwojem praktycznych metod kształcenia

Cel, któremu służy: Zatrudnienie specjalistów do prowadzenia zajęć o charakterze praktycznym i symulacyjnym w nowo powstałych pracowniach oraz na stanowisku do zajęć interdyscyplinarnych w celu wsparcia kierunków, na których rozwijane są praktyczne metody kształcenia.

Opis planowanego rezultatu: Wzmocnienie potencjału edukacyjnego zajęć w formie laboratoriów, symulacji i ćwiczeń dla studentów celem praktycznego przygotowania do zawodu.

 

Kierunki: Kryminalistyka z Kryminologią, Pedagogika, Ratownictwo Medyczne, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"